444 44 95 - info@dogankocguvenlik.com.tr
Mobese Merkezi Nedir?

MOBESE (Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu), Emniyet Genel Müdürlüğü için geliştirilmiş GPRS teknolojisini iletişim altyapısı olarak kullanan, Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Bilgi Yönetim Sistemlerinin entegre çalıştığı güvenlik sistemleridir.

Emniyet Genel Müdürlüğünde görevli emniyet güçlerinin gerekli konularda daha hızlı yardım etmesine yardımcı olmaktadır. Şehrin hemen hemen her yerine yerleştirilen mobese kameralarının emniyet güçleri tarafından 7/24 izlenmektedir. Gerekli olduğu durumlarda GPRS teknolojisi ile merkezden ilgili birimler ile iletişim kurularak olayın büyüklüğüne göre kolluk kuvvetleri yönlendirilir.

Doğankoç Güvenlik, mobese kameralarının ilgili yerlere montaj ve entegre edilmesi hizmeti vermektedir. Halkın yoğun olduğu yerlere daha sık kurulan mobese kameraları pek çok insan olarak mobese kamerası olarak bilinmemekle birlikte sadece kullanım alanlarından bu ismi almıştır. Teknik olarak elektronik güvenlik hizmetlerinde mobese kamerası isminde bir kamera türü bulunmamaktadır. Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu’nun kısaltması olan Mobese Sistemi bazı büyük şehirlerde internet üzerinden canlı olarak izlenebilmektedir.
Teknik yapısı itibari ile Doğankoç Alarm İzleme Merkezine benzeyen Mobese Sistemi daha genel ve geniş alana hizmet vermektedir.

Farklı modellerde ve özelliklerde kamera sistemlerinden oluşan Mobese Sistemi hem gereklilik anında hızlı müdahale geliştirme hem de şüpheli araç, kişi, olayların izlenilmesi ve maddi ve manevi zararın yaşanmadan önlenmesi açısından son derece önemlidir.

0 Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*