444 44 95 - info@dogankocguvenlik.com.tr
Slide background
Slide background
Slide background
1

Alarm Paneli

Alarm paneli, bir güvenlik sisteminin bel kemiğidir. Bu panel, güvenlik sisteminin beyni ve merkezi olan bir bilgisayar gibi çalışır. Güvenliği sağlanacak olan alanın, belirli yerlerinde bulunan çeşitli dedektörler, alarm paneline bağlanır. Eğer güvenlik sistemi kuruluysa ve dedektörler herhangi bir problem algılıyorsa, alarm paneline bir sinyal gönderirler. Alarm paneli de otomatik olarak merkezi arar ve durumun rapor edilmesini sağlar.

2

Şifre Paneli

Bu cihaz üzerinden güvenlik sisteminin yönetimi yapılır. Güvenlik sisteminin kurulması, çözülmesi işlemleri de şifre paneli üzerinden gerçekleşir.

3

Hareket Dedektörü

Bu dedektör, ısı yayan, belli bir hacimdeki canlının hareketini algılar. Evcil hayvan bulunan evlerde kullanılmak üzere tasarlanmış ve hayvan algılamayan modellerde bulunur.

4

Manyetik kontakt

Kapı, pencere, havalandırma kapağı, sürgülü kapı yada yerinden oynatıldığında sorun olabilecek her türlü eşyada kullanılabilir. Evde, manyetik kontak bulunan tüm elemanların açılması durumunda ise bu bilgi, panele bildirilir ve güvenlik sistemi kendiliğinden harekete geçer.

5

Panik BUtonu

Acil durumlarda “manuel” olarak alarm vermek üzere kullanılır ve çalıştığı an, alarm merkezine direkt çağrı yapılmasını sağlar.

6

Gaz Dedektörü

Ortama yayılmış gazların yoğunluğunu algılayarak sistemi haberdar eder. Tıpkı gaz dedektörü gibi 24 saat kesintisiz çalışır.

7

Duman Dedektörü

Ortamdaki duman yoğunluğunu algılayarak sistemi haberdar eder.

8

Isı Dedektörü

Ortamdaki ısının hızla değişmesi veya belirli bir eşiği aşması durumunda harekete geçer. Güvenlik sistemi kurulu olmasa da, sistem 24 saat boyunca kesintisiz çalışır.

9

Uzaktan Kumanda

Kablosuz sistemlerde güvenlik sisteminin, şifre panelinden uzak bir noktadan kurulması ve kapatılmasına yarayan, anahtarlık biçimindeki kumandadır. Bu cihaz, aynı zamanda, panik butonunun işlevini de gerçekleştirir.

10

Siren

Bu cihaz, alarm anında yüksek bir ses çıkararak çevredeki kişileri uyarır. Harici ve dâhili modelleri de bulunur. Harici modelinin mekânın dışında, görünebilecek bir yere yerleştirmesi caydırıcılığı artırır. Kablosunun kesilmesi durumunda mevcut aküsü devreye girer ve çalmaya devam eder.