444 44 95 - info@dogankocguvenlik.com.tr

MOBESE MERKEZİ Sistem Nasıl Çalışıyor

Alarm İzleme Merkezi (AİM), Türkiye’de yeni gelişmekte olan bir kavramdır. Ev ve işyerlerine kurulan alarm sistemleri, bir alarm durumunda bağlı bulunduğu AİM’yi arayarak, bu merkezdeki operatörleri uyarmakta ve alarmın cinsine göre (hırsızlık, yangın, sağlık vb.) kolluk kuvvetlerinin, itfaiye ve sağlık birimlerinin olaya müdahale etmesini sağlamaktadır.

AİM’lere gelecek alarmların en kısa sürede ve doğru bir şekilde kesinleştirilmesi çok önemlidir. DOĞANKOÇ’ ELEKTRONİK GÜVENLİĞİN bu alanda eğitim almış uzman AİM operatörleri merkeze gelen tüm alarmları etkin bir değerlendirme sürecine tabi tutmakta ve bu sayede kolluk kuvvetlerinin gerekmeyen durumlarda olay yerine gitmelerini engellemektedir.

DOĞANKOÇ Alarm İzleme Merkezi, 19.01.2011 tarihinde T.C. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü’nden aldığı İzmir Valiliği onaylı “Alarm Merkezi Kurma ve İşletme Belgesi” ve “Alarm Sistemi Kurma Belgesi” ile hizmet vermeye başlamıştır.

DOĞANKOÇ AİM, 365gün/24 saat görev yapmaktadır.

DOĞANKOÇ AİM’de müşterilerimiz ve kolluk kuvvetleriyle yapılan tüm telefon görüşmeleri kesintisiz olarak bilgisayar ortamına kaydedilmekte ve bu kayıtlar altı ay süreyle saklanmaktadır.

Alarm Merkezi Nasıl İşliyor?

Alarm İzleme Merkezimizde gizlilik temel prensiptir. Yetkililerden parola bilgisi alınmadan işlem yapılmaz

Müşteriden gelecek talebe göre; sistemin kurma-kapama saatleri belirtilirse eğer, bu saatler dışında giriş yapanlar rapor halinde verilebilmektedir. Ya da o saatler içinde kurma-kapama yapılmıyorsa müşteri aranarak hatırlatılmaktadır.

İstendiği takdirde müşteriye sistemin her gün saat kaçta kim tarafından kurulduğu ya da kapatıldığı düzenli raporlar şeklinde verilmektedir.

Sistemin her gün düzenli çalışıp çalışmadığı, gelen sinyallerle kontrol edilir. Problem olduğu tespit edilirse, derhal arıza listesine alınır ve teknik ekipler yönlendirilir
Alarm İzleme Merkezi Operatörleri sistemi kurmayan müşterilerimizi arayarak hatırlatma yapar.
Alarm (Soygun Alarmı, Yangın Alarmı, Gaz alarmı) geldiği anda yetkili aranır ve isteği doğrultusunda kolluk kuvvetleri, itfaiye olay yerine yönlendirilir.